Klubkalender

Her kan du se alle arrangementer der gælder for hele klubben fx. cups, lukkedage, sociale events samt elitekampe

Træningstider for alle hold

Hold
Trænere
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Team BKATomas
11.20 – 12.30 AH 2
U7 PigeAnn-Mette

Mollie

Linnea

17.30 – 18.30 AH 1
U5/U7 DrengHelene
16.00 – 17.00 AH 1
U9 PigeMorten

Søren

16.00 – 17.30 AH 2
16.00 – 17.30 AH 2
U9 DrengHelene
17.00 – 18.30 AH 1
16.00 – 17.30 AH 2
U9 Dreng 2Oliver

Simon

16.00 – 17.30 AH 1
U11 PigeMartin

Ida

16.00 – 17.30 AH 1
17.30 – 19.00 AH 2
U11 DrengWilliam

Jesper

17.30 – 19.00 AH 1
17.30 – 19.00 AH 1
08.30 – 10.00 AH 2
U11 Dreng 2Michael

Theodor

17.30 – 19.00 AH 2
16.00 – 17.30 AH 1
U13 PigePietro

Frederik

17.30 – 19.00 AH 2
16.00 – 17.30 AH Stor
16.00 – 17.30 AH 1
U13 Pige 2Karina

Clara

17.30 – 19.00 AH 210.00 – 11.20 AH 1
U13 DrengJessica

Kaare

16.00 – 17.30 AH 216.00 – 17.30 AH Stor17.30 – 19.00 AH 1
U13 Dreng 2Oscar

Benjamin

19.00 – 20.30 AH 216.00 – 17.30 AH 2
U13 Dreng 3Lens

Kasper

16.00 – 17.30 KAG08.30 – 10.00 AH 1
U15 PigeCasper

Dennis

16.00 – 17.30 AH Stor19.00 – 20.30 AH 110.00 – 11.30 AH Stor
U15 Pige 2Michael

Lone

19.00 – 20.30 AH 119.30 – 21.00 TG 210.00 – 11.20 AH 2
U15 HvidGabriel

Mathilde

16.00 – 17.30 AH Stor17.00 – 18.30 TG 117.30 – 19.00 AH Stor
U15 BlåMathilde

Gabriel

19.20 – 20.40 KG18.30 – 20.00 TG 117.30 – 19.00 AH 2
U15 GråBertram

Aske

19.00 – 20.30 AH 218.00 – 19.30 TG 2
U15 OrangeJulie

Arthur

18.30 – 20.00 AH 118.00 – 19.30 TG 1
U17/U19 DameTodd

Ziko

20.30 – 22.00 AH 118.00 – 19.20 KG19.30 – 21.00 TG 116.00 – 17.30 AH Stor
U17 HerreAlmir17.30 – 19.00 AH Stor17.30 – 19.00 AH Stor
20.30 – 22.00 AH Stor
U17 Herre 2Peter

Mikkel

20.30 – 22.00 AH 219.00 – 20.30 KG
U17 Herre 3Jesper19.00 – 20.30 AH 118.30 – 20.00 TG 2
U19 HerreLens
17.30 – 19.00 AH Stor17.30 – 19.00 KG16.00 – 18.00 KG
U25 DameMathilde20.30 – 22.00 AH 1
Dame 4Stine20.30 – 22.00 AH 2
Dame 3Rikke19.00 – 20.30 AH Stor
Dame 1Ziko

Todd

19.00 – 20.30 AH Stor20.30 – 22.00 AH Stor17.30 – 19.00 AH Stor
Herre 7Michael

Peter

20.30 – 22.00 AH 220.30 – 22.00 AH 2
Herre 6Xianfan20.30 – 22.00 AH 1
Herre 4Nicklas19.00 – 20.30 AH 2
Herre 3Michael20.00 – 21.30 AH 1
Herre 2Michael

Peter

20.30 – 22.00 AH Stor20.30 – 22.00 KG
Herre 1Pat R.20.30 – 22.00 AH Stor19.00 – 20.30 AH Stor19.00 – 20.30 AH Stor19.00 – 20.30 AH Stor

Haller og skoler:

AH Stor (Amagerhallen stor bane) AH1 (Amagerhallen tværbane - ved indgang B) AH2 (Amagerhallen tværbane - ved indgang D) KAG (Kastrupgaardsskolen) LØJTEN (Løjtegaardsskolen) TG 1 (Tårnby Gymnasium - tættest på indgangen) TG 2 (Tårnby Gymnasium - fjernest fra indgangen)