Træningstider for sæsonen 2022 / 2023

Vend evt. telefon eller tablet for bedre at kunne læse skemaet

Hold Årgang Træner Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag
Team BKA 11.30 – 12.30 AH2
Bobler / U5 2018/19 Casper Rindsig 17.00 – 18.00 AH1
U7 Drenge 2016/17 Andreas/Valdemar 16.00 – 17.00 AH1
U7 Piger 2016/17 Ann-Mette Tønnesen 18.00 – 19.00 AH1
U9 Piger 2014/15 Mathilde Gandini 16.00 – 17.30 AH2 16.00 – 17.30 AH2
U9 Drenge 1 2014/15 Michael Flies 16.00 – 17.30 AH1 16.00 – 17.30 AH1
U9 Drenge 2 2014/15 Kommer snart
U11 Piger 1 2012/13 Pietro Gandini / Frederik 16.00 – 17.30 AH1 17.30 – 19.00 AH1 8.30 – 10.00 AH1
U11 Piger 2 2012/13 Jesper Eggers-Krag Dam 16.00 – 17.30 AH2 16.00 – 17.30 AH2
U11 Drenge 1 2012/13 William/Anders 17.30 – 19.00 AH2 17.30 – 19.00 AH2 11.20 – 12.45 AH1
U11 Drenge 2 2012/13 Viggo/Alfred 16.00 – 17.30 AH2 16.00 – 17.30 AH1
U13 Piger 1 2010/11 Casper Palmqvist 16.00 – 17.30 AH Stor 17.30 – 19.00 AH1 10.00 – 11.20 AH2
U13 Piger 2 2010/11 Karoline/Vanessa 19.00 – 20.30 AH 2 19.00 – 20.30 AH 2
U13 Drenge 1 2010/11 Jessica 16.00 – 17.30 AH Stor 17.30 – 19.00 AH1 17.30 – 19.00 AH Stor
U13 Drenge 2 2010/11 Oscar 17.30 – 19.00 AH1 17.30 – 19.00 AH2
U13 Drenge 3 2010/11 Linus 17.30 – 19.00 AH2 17.30 – 19.00 AH1
U13 Drenge 4 2010/11 Kommer snart
U15 Damer 1 2008/09 Flemming Kjærsgaard/
Morten Witt
19.00 – 20.30 AH2 17.30 – 19.00 AH Stor 16.00 – 18.00 KAG
U15/U17 Damer 2006/07/08/09 18.30 – 20.00 TG2 10.00 – 11.20 AH1
U15 Herrer Hvid 2008/09 Darien Babtiste/
Michael Skou Behrndtz
19.00 – 20.30 AH1 18.00 – 19.30 KAG 16.00 – 17.30 AH Stor
U15 Herrer Blå 2008/09 Todd Anthony/
Benjamin Jellesmark/
Oliver Lopez
19.30 – 21.00 KAG 19.00 – 20.30 AH2 16.00 – 17.30 AH Stor
U15 Herrer 3 2008/09 Jordan N. 20.30 – 22.00 KAG 10.00 – 11.20 AH Stor
U15 Herrer 4 2008/09 Jordan N. 20.30 – 22.00 KAG 11.20 – 12.45 AH Stor
U17/U19 Damer 2006/07 Diego/Victor 17.30 – 19.00 AH Stor 16.00 – 17.30 KAG 17.30 – 19.00 AH Stor
U17 Herrer 2006/07 Almir Zeco 17.30 – 19.00 AH Stor 16.00 – 17.30 AH Stor 17.30 – 19.00 KAG
U17 Herrer 2 2006/07 Michael/Peter 20.30 – 22.00 AH1 20.30 – 22.00 AH1 19.00 – 20.30 KAG
U17 Herrer 3 2006/07 Jesper Stendersø 20.30 – 22.00 AH2 17.00 – 18.30 TG2
U19 Damer 2004/05 Diego/Victor
U19 Herrer 2004/05 Almir Zeco 17.30 – 19.00 AH Stor 20.30 – 22.00 AH1 20.30 – 22.00 AH1
Dame 1 /2002 19.00 – 20.30 AH Stor 20.30 – 22.00 AH Stor 20.30 – 22.00 AH Stor
Dame 2 /2002

19.00 – 20.30 AH Stor 18.00 – 19.30 TG1
Dame 3 Sekunda /2002 19.00 – 20.30 AH Stor
Dame 4 /2002 20.30 – 22.00 AH2
U22 Herrer/Herre 2 20.30 – 22.00 AH Stor 18.00 – 19.30 TG2
Herre 1 /2001 20.30 – 22.00 AH Stor 19.00 – 20.30 AH Stor 19.00 – 20.30 AH Stor 19.00 – 20.30 AH Stor
Herre 3 /2001 19.00 – 20.30 AH1
Herre 4 /2001 19.00 – 20.30 AH2
Herre 5 /2001 19.00 – 20.30 AH 1
Herre 6 /2001 20.30 – 22.00 AH2 20.30 – 22.00 AH2

Haller og skoler:

AH Stor (Amagerhallen stor bane)
AH1 (Amagerhallen tværbane – ved indgang B)
AH2 (Amagerhallen tværbane – ved indgang D)
KAG (Kastrupgaardsskolen)
LØJTEN (Løjtegaardsskolen)
TG 1 (Tårnby Gymnasium – tættest på indgangen)
TG 2 (Tårnby Gymnasium – fjernest fra indgangen)

Opdateret: 03.08.22