Træningstider

/Træningstider
Træningstider2018-09-12T10:59:52+00:00

Træningstider for sæsonen 2018 / 2019

Hold Årgang Træner Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag
Bobler / U5 14-15 Helene Heitmann/ Melanie Elmgreen 16.30 – 17.30 AH 2
U7 Piger 12/13 Kim Hansen 16.30 – 17.30 AH 2
U7 Drenge 12/13 Ann-Mette Tønnesen 17.30-18.30 AH 1
U9 Piger 10/11 Casper Palmqvist 16.00-17.30 AH 1 16.00-17.30 AH 1
U9 Drenge 2 10/11 Rikke Andersen / Emma J 16.00 – 17.30 AH 2
U9 Drenge 1 10/11 Anders Mortensen/ Mikael 17.30 – 19.00 AH 2 12.00 – 13.30 AH 1
U11 Piger 2 08/09 Jesper Borregaard 16.00 – 17.30 AH 2 17.30 – 19.00 AH 1
U11 Piger 1 08/09 Flemming Kjærsgaard/ Thomas 17.30 – 19.00 AH 1 19.00 – 20.30 AH 2
U11 Drenge 2 08/09 Jesper Borregaard 17.30 – 19.00 AH 2 16.00 – 17.30 AH 1
U11 Drenge 1 08/09 Casper Wichmann/ Jonas W 16.00 – 17.30 AH 1 16.00 – 17.30 AH Stor
U13 Piger 06/09 Julie Jungslund, Sarah Bordin 16.00 – 17.30 AH Stor 19.00 – 20.30 AH 1 16.00 – 17.30 AH 1
U13 Drenge 3 06/07 William Bornø 19.00 – 20.30 AH 2 19.00 – 20.30 AH 2
U13 Drenge 2 06/07l Eugene Torres/ Christian Korsgaard 18.00 – 19.30 TG 09.00 – 10.30 AH 1
U13 Drenge 1 06/07 Darien Babtiste 18.30 – 20.00 AH 1 17.30 – 19.00 AH Stor 10.15 – 11.45 AH 1
U15 Piger 2 04/05 Pietro Gandini 19.00 – 20.30 AH 1 17.30 – 19.00 KAG 09.00 – 10.30 AH 2
U15 Piger 1 04/05 Rikke Andersen 16.00 – 17.30 AH Stor 19.30 – 21.00 KAG 16.00 – 17.30 KAG 08.45 – 10.15  AH Stor
U15 Drenge 4 04/05 18.30 – 20.00 TG 16.00 – 18.00 KAG
U15 Drenge 3 04/05 Mads Neubert/ Aske Bagge-Petersen 18.30 – 20.00 TG 16.00 – 18.00 KAG
U15 Drenge 2 04/05 Peter Dalsgaard 19.00 – 20.30 AH 2 17.00 – 18.30 TG 10.30 – 12.00 AH 2
U15 Drenge 1 04/05 Phillip Hansen/ Michael F/ Darien B 17.00 – 18.30 TG 17.30 – 19.00 AH Stor 10.15 – 11.45 AH Stor
U17 Damer 02/03 Holdet er nedlagt
U17 Herrer 2 02/03 Aske Bagge-Petersen/  Phillip Hansen 20.30 – 22.00 AH 2 20.00 – 21.30 AH TG
U17 Herrer 1 02/03 Paul Quackenbush/ Rob Fields 18.00 – 19.30 KAG 16.00 – 17.30 AH Stor 16.00 – 17.30 AH Stor
U19 Damer 02/03 Rikke Andersen 19.00 – 20.30 AH 2
U19 Herrer 99-00 Rob Fields/ Paul Q 20.30 – 22.00 AH Stor 20.30 – 22.00 AH 1 17.30 – 19.00 AH Stor
U22 Herrer 97-98 Jørn Stokholm 20.30-22.00 AH Stor
Dame 4 -99 Pernille Tribini/ Claudia Caviglia 20.30-22.00 AH 2
Dame 3 Sekunda -99 Susanne Bay 19.00-20.30 AH Stor
Dame 2 -99 (Marianne Keller)? 19.00-20.30 AH Stor 19.00-20.30 KAG
Dame 1 -99 Lars Klussmann 17.30-19.00 AH Stor 17.30-19.00 AH Stor 20.30-22.00 AH Stor
Herre 6 -99 20.00 – 21.30 AH 1 20.30 – 22.00 KG
Herre 5 -99 Pietro Gandini 20.30-22.00 AH 1
Herre 4 -99 Anders Mortensen 19.00-20.30 AH 2
Herre 3 -99 Michael Sonn 19.00-20.30 AH 1
Herre 1 -99 Almir Zeco 19.00-20.30 AH Stor 20.30-22.00 AH Stor 19.00-20.30 AH Stor 19.00-20.30 AH Stor

Haller og skoler:

AH Stor (Amagerhallen stor bane)
AH 1 (Amagerhallen tværbane – indgang B)
AH 2 (Amagerhallen tværbane – indgang D)
KAG (Kastrupgaardsskolen)
TG (Tårnby Gymnasium)