Træningstider for sæsonen 2019 / 2020

Vend evt. telefon eller tablet for bedre at kunne læse skemaet

Hold Årgang Træner Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag
Bobler / U5 15-16 Jonathan Klussmann 17.30 – 18.30 AH2
U7 Piger 13/14 Kim Hansen 16.00 – 17.30 AH2
U7 Drenge 13/14 Ann-Mette Tønnesen 17.30 – 19.00 AH1
U9 Piger 11/12 Ida Klussmann / Julie Jungslund 16.00 – 17.30 AH1 17.30 – 19.00 AH2
U9 Drenge 1 11/12 Peter Dalsgaard 16.00 – 17.30 AH stor 16.00 – 17.30 AH1
U9 Drenge 2 11/12 Karoline Nielsen / Katharina E. Svenningsen 16.00 – 17.30 AH1 09.00 – 10.30 AH2
U11 Piger 1 09/10 Casper Palmqvist 16.00 – 17.30 AH2 16.00 – 17.30 AH1
U11 Piger 2 09/10 Ena Viso / Emilie Fogelstrøm 16.00 – 17.30 AH1 16.00 – 17.30 AH2
U11 Drenge 1 09/10 Anders Mortensen / Michael Flies / Benjamin Jellesmark 17.30 – 19.00 AH2 17.30 – 19.00 AH2
U11 Drenge 2 09/10
William Bornø-Aarseth
17.30 – 19.00 AH1 17.30 – 19.00 AH2
U13 Piger 09/10 Flemming Kjærsgaard 16.00 – 17.30 AH2 16.00 – 17.30 AH Stor 16.00 – 17.30 AH Stor
U13/15 piger 2 05/06 Pietro Gandini / Mathilde Gandini 17.30 – 19.00 AH1 19.00 – 20.30 AH1 10.30 – 12.00 AH Stor
U13 Drenge 1 07/08 Darien Babtiste / Michael Skou Behrndtz 16.00 – 17.30 AH Stor 18.00 – 19.30 TG 16.00 – 17.30 AH2
U13 Drenge 2 07/08 Eugene Torres 18.00 – 19.30 TG 09.00 – 10.30 AH Stor
U15 Piger 1 05/06 Mogens Thygesen 19.00 – 20.30 AH2 17.00 – 18.30 TG 16.00 – 17.30 KAG 12.00 – 13.30  AH Stor
U15 Drenge 1 05/06 Todd Anthony 19.00 – 20.30 AH2 17.30 – 19.00 AH Stor 17.30 – 19.00 KAG
U15 Drenge 2 05/06 Aske Bagge-Petersen 19.00 – 20.30 AH1 17.30 – 19.00 AH1
U15 Drenge 3 05/06 Pietro Gandini / Mathilde Gandini 17.30 – 19.00 AH1 19.00 – 20.30 AH1 10.30 – 12.00 AH Stor
U17 Damer 03/04 Todd Anthony 20.30 – 22.00 AH2 19.00 – 20.30 AH Stor 16.00 – 17.30 KAG
U17 Herrer 1 03/04 Niki Tamjidi 20.30 – 22.00 AH Stor 18.00 – 19.30 KAG 16.00 – 17.30 AH Stor 17.30 – 19.00 AH1
U17 Herrer 2 03/04 Peter Dalsgaard 20.30 – 22.00 AH1 18.30 – 20.00 TG 17.30 – 19.00 AH Stor
U19 Herrer 00-01 Paul Quackenbush 19.30 – 21.00 KAG 20.30 – 22.00 AH Stor 17.30 – 19.00 AH Stor
U23 Damer 00-99 Mathilde Gandini 20.30 – 22.00 AH1
Dame 1 -00 Lars Klussmann 17.30 – 19.00 AH Stor 17.30 – 19.00 AH Stor 20.30 – 22.00 AH Stor
Dame 2 -00 19.00 – 20.30 AH Stor 20.30 – 22.00 AH1
Dame 3 Sekunda -00 19.00 – 20.30 AH Stor
Dame 4 -00 Pernille Tribini / Claudia Caviglia 20.30 – 22.00 AH2
U22 Herrer 99-99 Jørn Stokholm 20.30 – 22.00 AH Stor
Herre 1 -00 Almir Zeco 19.00 – 20.30 AH Stor 20.30 – 22.00 AH Stor 19.00 – 20.30 AH Stor 19.00 – 20.30 AH Stor
Herre 2 -00 Rob Lamont Fields 20.30 – 22.00 AH Stor
Herre 3 -00 Michael Sonn 20.30 – 22.15 AH1
Herre 4 -00 Anders Mortensen 19.00 – 20.30 AH2
Herre 5 -00 Pietro Gandini 20.30 – 22.00 AH2
Herre 6 -00 Xianfan Jin 20.30 – 22.00 AH1 19.00 – 20.30 KAG

Haller og skoler:

AH Stor (Amagerhallen stor bane)
AH1 (Amagerhallen tværbane – indgang B)
AH2 (Amagerhallen tværbane – indgang D)
KAG (Kastrupgaardsskolen)
TG (Tårnby Gymnasium)