Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Kampprogram Dameliga 2016-2017

Skrevet af: Admin til den 24. Aug 2009 - 08:31
dame1 
Kampprogram for BK Amager, Dameligaen

Grundspil 2016-2017:
08-10-2016 17:00 BK Amager - Lemvig Basket (85-79) [video]
22-10-2016 15:00 SISU - BK Amager (77-60) [video]
29-10-2016 17:00 BK Amager - Aabyhøj IF (73-60) [video]
04-11-2016 20:00 Virum GO DREAM - BK Amager (51-43)
25-11-2016 19:00 Stevnsgade SuperWomen - BK Amager (71-67)
30-11-2016 19:30 BK Amager - Lemvig Basket (71-74) [video]
03-12-2016 14:30 BK Amager - Virum GO DREAM (59-49) [video]
08-12-2016 20:30 SISU - BK Amager (70-82)
17-12-2016 16:00 Hørsholm 79ers - BK Amager (62-65)
08-01-2017 14:00 Aabyhøj IF - BK Amager (46-53)
10-01-2017 19:30 BK Amager - Stevnsgade SuperWomen (96-68)
21-01-2017 14:30 Lemvig Basket - BK Amager (66-73)
31-01-2017 20:00 BK Amager - Hørsholm 79ers (88-70)
04-02-2017 14:30 BK Amager - SISU (70-75)
10-02-2017 20:00 Virum GO DREAM - BK Amager (73-58)
18-02-2017 14:30 BK Amager - Hørsholm 79ers (60-68)
28-02-2017 19:30 BK Amager - Stevnsgade SuperWomen (73-70) [video]
04-03-2017 14:00 Aabyhøj IF - BK Amager (58-57)

Kvartfinale:
07-03-2017 19:30 BK Amager - SISU (76-70) [video]
12-03-2017 15:00 SISU - BK Amager (85-75)
14-03-2017 19:30 BK Amager - SISU (79-56) [video]

Semifinale:
18-03-2017 16:00 Hørsholm 79ers - BK Amager (58-41)
24-03-2017 19:30 BK Amager - Hørsholm 79ers (55-63) [video]
01-04-2017 16:00 Hørsholm 79ers - BK Amager (80-53)

Bronzekamp:
08-04-2017 kl. 14.30 BK Amager - Stevnsgade Superwomen (69-66) [video]









  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]