Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Sejr til damerne over Sisu i den 1. kvartfinale

Skrevet af: theisolsen til den 08. Mar 2017 - 17:03
dame1 
Den første kvartfinale mod Sisu tirsdag aften i Amagerhallen blev nøjagtigt lige så tæt og spændende som forudsagt. Damer førte med 44-35 ved halvleg, men gennem hele 2. halvleg åndede Sisu hjemmeholdet i nakken. Et godt kæmpende BK Amager mandskab formåede dog hele tiden at holde forspringet på minimum 3-4 point, og damerne vandt kampen med 76-70 (21-17, 23-18, 10-16, 22-19).

Se referat og stats fra kampen.

Du kan også se eller gense kampen her.

Der er returopgør på søndag den 12. marts kl. 15.00 i Gentoftehallen, hvor Sisu skal vinde for at fremtvinge en tredje og afgørende kamp. Kom til Gentofte og hjælp damerne til endnu en sejr og en semifinaleplads.

  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]