Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Fællesspisning og kvartfinale

Skrevet af: theisolsen til den 03. Mar 2017 - 16:31
dame1 
Med en 3. plads i grundspillet er damerne klar til kvartfinalen, hvor det nu ligger nu fast at modstanderen bliver SISU. Kvartfinalen afvikles som en bedst-af-tre serie med følgende program:

1. kvartfinale: Tirsdag den 7. marts 19.30 i Amagerhallen
2. kvartfinale: Søndag den 12. marts kl. 15.00 i Gentoftehallen
(3. kvartfinale: Tirsdag den 14. marts kl. 19.30 i Amagerhallen)

I forbindelse med den 1. kvartfinale på tirsdag den 7. marts er der fællesspisning, og derefter skal der heppes som aldrig før.

Kom i hallen og lad os heppe damerne til en sejr.

Vi spiser kl. 18:00, og bagefter går vi i hallen og hepper - kampen starter kl. 19:30

Arrangementet omfatter:

• Chili con carne
• Kage med snask
• Mulighed for at købe et glas vin for 10 kr.
• Damekamp

Prisen er 60 kr. pr. person og tilmeldingen sker via Klubmodulet. Sidste tilmeldingsfrist er søndag den 5. marts.

Arrangementet er for klubbens medlemmer, deres familie og venner.



  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]