Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

2 U 14 hold i DM finalerne

Skrevet af: clausjensen til den 25. Apr 2016 - 07:53
officielleNyheder 
Tillykke til vores 2 u 14 hold. Både piger og drenge vandt i weekenden Final four øst.
Pigerne med en sejr over Hørsholm på 60-45 og drengene over BMS/Herlev efter et meget spændende opgør som blev afgjort til BK Amagers fordel med 2,7 sec. tilbage af kampen. Slutstilling 94-93 BKA.

Det betyder at begge hold spiller om DM medaljer på fredag 29/4 i Viby hallerne i Aarhus.
Kamp tidspunkter:
U14 piger kl. 18:00
U14 drenge kl. 20:00


  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]