Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Dommere til Amager Cup

Skrevet af: susbay76 til den 20. Aug 2014 - 11:07
ungdom 
Dommere søges til Amager Cup. Vi har brug for dommere til Amager Cup d. 12-13-14 september så hvis du er B-dommer og har lyst til at bruge nogle timer i Amagerhallen og tjene lidt ekstra vil vi gerne høre fra dig.
Så er der 3½ uge til Amager Cup som afholdes d. 12 -13 - 14 september.
Igen i år har vi brug for dommere til stævnet. Vi skal bruge minimum B-dommere så hvis du er B-dommer og har lyst til at dømme så gå ind på http://amager.cups.nu/ og ovre i højre siden kan man registrere sig som dommer til stævnet.
I får 60,- pr. kamp I dømmer og kan skrive tidspunkter på hvornår det passer jer bedst.
Vi håber at rigtig mange dommere har lyst til at tage turen forbi Amager og hjælpe med at dømme.

  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]