Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Årsplan, klubfolder, trænerhåndbog

Skrevet af: Admin til den 23. Okt 2008 - 09:05
officielleNyheder 
Nedenfor er en del praktisk information, som alle med tilknytning til BK Amager, vil have glæde af at have kendskab til. Opdateringer vil blive annonceret på forsiden som en nyhed.

Årsplan

Læs om tidsfrister, stævner, arrangementer ect.

Klubfolder

Læs bl.a. om klubben og hvordan du engagerer dig både som spiller, forældre og evt. sponser

Trænerhåndbog

Læs om de mål vi har for de forskellige aldersgrupper i vores klub.

  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< August 2017 >>
M T O T F L S
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03

Nye begivenheder

Sat, September 16 2017
Tue, September 19 2017
Fri, September 29 2017
Sat, September 30 2017
Sun, October 01 2017
Tue, October 03 2017
Wed, October 04 2017
Sat, October 07 2017
Sun, October 08 2017
Tue, October 10 2017
Thu, October 12 2017
Sat, October 14 2017
Sat, October 21 2017
Sun, October 22 2017
Sat, October 28 2017
Sun, October 29 2017


[ Søg ]